Strona główna       

Witamy na stronie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni

 

                                                                                                             2015          ARCHIWUM

 

2016

Akcje Ratowniczo-Gaśnicze         

 

 

Wypadek na drodze nr 610


     28 lipca po godzinie 10:00 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni zostali wezwani do wypadku w miejscowości Ukta, gdzie została potrącona kobieta. Do zadań strażaków z Krutyni należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, pomoc w przetransportowaniu poszkodowanej do helikoptera oraz kierowanie pojazdów na drogi objazdowe.
W skład zespołu ratowniczego weszli: Paweł Serowik - dowódca, Marcin Czajka - kierowca, Zbigniew Cesarek, Ewa Dulna, Zachariasz Grudziądz, Norbert Rudnik oraz Sławomir Samsel.

Fałszywy alarm


     24 lipca strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni 40 minut po północy zostali zadysponowani do działań w Stanicy Wodnej PTTK-a. Na miejscu okazało się, że jest to fałszywy alarm.
Do działań zadysponowano: dh Konrada Nakielskiego - dowódca, dh Pawła Serowika - kierowca, Zbigniewa Cesarka, Ewę Dulną, Rafała Gołębiewskiego i Romana Nakielskiego.

 

Wypadek na drodze 58


     23 lipca około godziny 16:40 na drodze krajowej nr 58 pomiędzy miejscowościami Zgon - Ruciane -Nida doszło do zderzenia samochodów osobowych. Do działań zostali zadysponowani strażacy z Krutyni, Rucianego-Nidy oraz Piszu. W wyniku wypadku kierowcy oraz pasażerowie nie ponieśli większych obrażeń.
W skład zespołu ratowniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni weszli: Krzysztof Waśkiewicz, Paweł Serowik, Norbert Rudnik, Piotr Kulas, Konrad Nakielski, Roman Nakielski, Sławomir Samsel.

 

 
 

Pożar sadzy

     8 lipca około godziny 11:30 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni zostali zadysponowani do pożaru sadzy w kominie w domu mieszkalnym na terenie miejscowości Krutyń. Do ugaszenia pożaru wystarczyło kilka wiaderek pisaku.

W interwencji brali udział: Paweł Serowik - kierowca, Konrad Nakielski - dowódca, Zbigniew Cesarek, Ewa Dulna i Zachariasz Grudziądz.

 

Wypadek drogowy na DK 58

     7 lipca około godziny 11:30 na trasie Zgon - Stare Kiełbonki doszło do niebezpiecznego wypadku. Samochód osobowy, którym podróżowały dwie osoby wpadł do rowu i dachował. Kierowca najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

W działaniach brali udział strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni w składzie: Zachariasz Grudziądz, Konrad Nakielski, Norbert Rudnik, Paweł Serowik i Krzysztof Waśkiewicz.

Burze nad Krutynią

     17 czerwca nad Krutynią przeszły burze połączone z silnym wiatrem. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni trzykrotnie byli zadysponowani do usunięcia drzew na drodze nr 610 pomiędzy miejscowościami Piecki - Krutyń - Ukta. W usuwaniu lokalnych zagrożeń brali udział: Zbigniew Cesarek, Elżbieta Dulna, Rafał Gołębiewski, Mateusz Gorczyca, Piotr Kulas, Norbert Rudnik, Paweł Serowik oraz Krzysztof Waśkiewicz.

 

Wypadek drogowy

     5 czerwca strażacy z OSP w Krutyni zostali zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Dobry Lasek. Prawdopodobnie nadmierna prędkość spowodowała dachowanie samochodu, którym podróżowały cztery osoby. Strażacy udzielili pierwszej pomocy, zabezpieczyli i oznakowali miejsce zdarzenia, jak również pomogli policjantom w kierowaniu ruchem wahadłowym do usunięcia skutków wypadku.  W działaniach brali udział strażacy z KP PSP w Mrągowie oraz ochotnicy z OSP w Pieckach i Krutyni.

W skład zespołu ratowniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni weszli: Zbigniew Cesarek, Ewa Dulna, Rafał Gołębiewski, Piotr Kulas, Roman Nakielski, Norbert Rudnik oraz Sławomir Samsel.

   

Pożar drewna

      24 maja br. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni otrzymali wezwanie do pożaru składowiska drewna o powierzchni około 30 m2 w miejscowości Dobry Lasek. W działaniach brali udział: Roman Nakielski, Paweł Serowik oraz Krzysztof Waśkiewicz.

 

Piach na drodze

     4 maja 2016 roku strażacy oczyścili jezdnię z nadmiaru piasku, który został rozsypany na skrzyżowaniu do miejscowości Krutyń. W usunięciu miejscowego zagrożenia brali udział: dh Norbert Rudnik, dh Paweł Serowik oraz dh Stanisław Wieczorek.

 

Pożar trzcinowiska

     1 kwietnia strażacy brali udział w gaszeniu trzcinowiska w miejscowości Chostka. Dzięki szybkiej interwencji strażaków spalił się niewielki obszar. Do działań zostali zadysponowani: dh Elżbieta Dulna, dh Rafał Gołębiewski, dh Konrad Nakielski, dh Roman Nakielski, dh Paweł Serowik oraz dh Krzysztof Waśkiewicz.

 

 

Wypadek drogowy

     20 marca około godz. 13:00 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni zostali zadysponowani do  wypadku drogowego na drodze krajowej nr 58 na trasie Ruciane-Nida  Zgon. W chwili przyjazdu służb w samochodzie znajdowały się zakleszczeni pasażerowie. Działania strażaków polegały na wydostaniu poszkodowanych z auta, kierowaniu ruchem wahadłowym oraz uprzątnięciu jezdni z połamanych elementów konstrukcyjnych pojazdów i płynów eksploatacyjnych.

W działaniach brali udział strażacy z OSP Krutyń w składzie: Marcina Czajka - kierowca, Zbigniew Cesarek - dowódca, Roman Nakielski, Michał Konachowicz, Paweł Wieczorek, Rafał Gołębiewski.

 

Pożar trzcinowiska

     18 marca około godz. 20:00 jednostka z OSP w  Krutyni w składzie: Paweł Serowik - kierowca, Konrad Nakielski - dowódca, Elżbieta Dulna i Rafał Gołębiewski zostali zadysponowani do pożaru trawy i trzcinowiska na terenie miejscowości Rosocha.

 

Uderzenie w głowę

     15 marca br. około godziny 21:30 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni interweniowali w Zgonie, gdzie udzielili pomocy osobie z raną ciętą głowy. Strażacy zatamowali krwawienie, założyli kołnierz i udzielili wsparcia psychicznego do czasu przyjazdu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, który zabrał osobę do szpitala.

W interwencji brali udział: Paweł Serowik - Kierowca, Zbigniew Cesarek - dowódca, Elżbieta Dulna  i Rafał Gołębiewski.

 

Zadymienie w budynku wielorodzinnym

     9 marca br. strażacy- ochotnicy zostali zadysponowani do miejscowego zagrożenia na terenie miejscowości Krutyń. W wyniku podjętych działań strażacy sprawdzali zadymienie w budynku mieszkalnym.

W akcji brali udział: Krzysztof Waśkiewicz - kierowca, Paweł Serowik - dowódca, Mateusz Gorczyca.

 

 

Wypadek na drodze nr 58

 

          W dniu 5 marca br. o godz. 17:15 Ochotnicza Straż Pożarna w Krutyni została zadysponowana do wypadku na drodze krajowej nr 58. W wypadku, pomiędzy miejscowościami Zgon – Ruciane – Nida, uczestniczyły dwa pojazdy marki volkswagen. Działania strażaków polegały na pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w udzielaniu pomocy medycznej osobom poszkodowanym, zabezpieczeniu terenu działań ratowniczych oraz usunięciu uszkodzonych pojazdów z pasa drogowego. W wyniku tego wypadku dwie osoby doznały obrażeń wymagających transportu przez Zespół Ratownictwa Medycznego  do Szpitala Powiatowego w Piszu.  

          Strażacy z jednostek OSP Krutyń i OSP Ukta zabezpieczyli miejsce wypadku, a po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policje usunęli rozlane płyny eksploatacyjne i zmyli jezdnię z pozostałości powypadkowych.

Działania na miejscu zdarzenia prowadziły zastępy: JRG Mrągowo, JRG Pisz, OSP Krutyń, OSP RW Ruciane – Nida oraz OSP Ukta.

 W akcji uczestniczyli:

Dh Paweł Serowik – dowódca

Dh Krzysztof Waśkiewicz – kierowca

Dh Zbigniew Cesarek

Dh Ewa Dulna

Dh Roman Nakielski

Dh Mateusz Gorczyca

 

 

 

 

Drzewo na linii energetycznej

       11 lutego o godz.  7:21 krutyńscy strażacy otrzymali zgłoszenie o przewróconym drzewie, które zawisło na linii energetycznej w miejscowości Krutyń. 

W akcji uczestniczyli: dh Paweł Serowik, dh Norbert Rudnik i dh Sławomir Samsel.


 

Pożar domu w Rososze

     27 stycznia o godz. 14:27 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni zostali zaalarmowani o pożarze domu wielorodzinnego  w miejscowości Rosocha gmina Piecki. Po przybyciu na miejsce okazało się, że z jednego z mieszkań wydobywa się dym oraz doszło do zapalenia sadzy w kominie. W wyniku wysokiej temperatury ogień częściowo zajął drewniane stropy.

Podczas ponad dwugodzinnej akcji gaśniczej  strażakom udało się zagasić ogień. Nikt nie ucierpiał.

Do akcji zadysponowano:

dh Pawła Serowika – dowódca,

dh Marcina Czajkę,

dh Norberta Rudnika,

oraz dh Zachariasza Grudziądz.

 

 

Pożar sadzy w kominie

     7 stycznia 2016 roku o godz. 7:24 krutyńscy strażacy zostali zadysponowani do pożaru sadzy w kominie w budynku jednorodzinnym na terenie miejscowości Krutyński Piecek. Ochotnikom szybko udało się uporać z problemem. W wyniku pożaru doszło do niewielkiego zadymienia pomieszczeń mieszkalnych. Nikt nie ucierpiał.

W akcji uczestniczyli:

dh Paweł Serowik – dowódca

dh Paweł Wieczorek

dh Norbert Rudnik

dh Roman Nakielski

dh Artur Sobiech

dh Sławomir Samsel