Strona główna                                                           Aktualności z roku   2008    2009/2010      2011      2012

Witamy na stronie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni
 
                                                                         Archiwum 2012
AKTUALNOŚCI

2013


   aktualizacja 28.12.2013 r. 

 

 

       

Gminny konkurs fotograficzny

„Mazury Cud Natury – Mazurski pejzaż” rozstrzygnięty

 

To już szósta edycja gminnego konkursu fotograficznego ogłoszona przez  Ewę Dulną – nauczyciela Szkoły Podstawowej w Krutyni, przy współrealizacji z Waldemarem Bzurą – fotografikiem przyrody mazurskiej i pracownikiem Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Jak co roku do udziału w konkursie zaproszono szkoły z terenu gminy Piecki.

Na konkurs nadesłano siedemdziesiąt pięć zdjęć. Jury w swoich ocenach i przemyśleniach, poza obiektywnymi krytykami co do zgodności tematycznej, jakości i estetyki prac, wzięło również pod uwagę indywidualność spojrzenia artystycznego w zakresie podanej tematyki i koncepcji wykonania fotografii. Istotne znaczenie miały także możliwości artystyczne i warsztatowe autorów zdjęć.

Nagrodę główną Waldemara Bzury zdobył Maciej Szyszuk – absolwent Szkoły Podstawowej w Krutyni, uczeń Społecznego Gimnazjum im. Marion Dönhoff w Mikołajkach.

Pierwsze miejsce zdobyła Garbriela Mrówka, uczennica Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Pieckach. Jury przyznało ex aequo  drugie miejsce dla Karoliny Laska i Weroniki Żubrowskiej ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu. Za miejsce trzecie powędrują również dwie nagrody dla Igora Dziadury ze Szkoły Podstawowej w Krutyni i Julii Lis ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu.

W konkursie przyznawane są również nagrody specjalne.

  • Nagroda Wójta Gminy Piecki dla Zuzanny Pilawskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej w Krutyni;
  • Nagroda Nadleśnictwa Strzałowo dla Michaeli Rudnik, uczennicy Szkoły Podstawowej w Krutyni;
  • Nagroda Dyrektora Mazurskiego Parku Krajobrazowego dla Zuzanny Bulak, uczennicy Szkoły Podstawowej w Dłużcu.

      Wyróżnienia otrzymali: Karol Chmielewski Szkoła Podstawowa im. K. Wojtyły w Pieckach, Gabriela Ejzemberg SP Krutyń, Zuzanna Cesarek SP Krutyń, Maria Paczkowska SP Nawiady, Joanna Sypniewska SP Nawiady, Aleksandra Domurat SP Krutyń, Wiktoria Zamojcin SP Dłużec, Gabriela Rydel SP Nawiady, Weronika Górska SP Dłużec i Krzysztof Pliszka SP Krutyń.

W tegorocznej edycji konkursu nagrody zasponsorowali:

·         Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku;

·         Mazurski Park Krajobrazowy;

·         Nadleśnictwo Strzałowo;

·         Anna Kurczewska Wójt Gminy Piecki;

·         Waldemar Bzura – fotografik;

·         Grzegorz Matczyński Zarząd Oddziału Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie;

·         Adrian Tymecki Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji ds. Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Olsztynie oraz apteka Dbam o Zdrowie z Braniewa.

       Organizatorzy konkursu dziękują serdecznie za zaangażowanie nauczycieli Małgorzaty Łozińskiej, Danuty Davidovskiej i Dawida Bijaczewskiego oraz dyrektorom szkół z terenu gminy Piecki za umożliwienie wzięcia udziału uczniom w corocznej edycji konkursu fotograficznego. Dziękujemy również sponsorom za przekazane nagrody.

 

 
 

Uczymy ratować

W środę 20 listopada druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni Ewa Dulna i Konrad Nakielski przeprowadzili pokaz niesienia pierwszej pomocy poszkodowanym wśród najmłodszych uczniów  Szkoły Podstawowej w Krutyni. Dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy i poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie resuscytacji. Pod czujnym okiem ratowników mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

"Od dzisiaj dzieci będą pewne, że potrafią dać sobie radę, jak należy udzielać pomocy, a w przyszłości nie będą popełniać błędów, do których skłonność mają dorośli". Wiedzą, że wystarczy poszkodowanego położyć w bezpiecznej pozycji, przykryć czymś ciepłym i zadbać o to, aby był spokojny. Następnie wezwać straż lub karetkę i opowiedzieć spokojnie dyspozytorowi o zdarzeniu.

 

 
 

III

KRUTYŃSKI

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Poniedziałkowy III Krutyński Bieg Niepodległości zorganizowali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni przy współpracy z nauczycielami Szkoły Podstawowej w Krutyni. W lokalnej imprezie mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy Krutyni i okolic, mężczyźni i kobiety, dzieci, młodzież oraz dorośli.

Uczestników biegu podzielono na trzy grupy wiekowe, osobne klasyfikacje dla dziewcząt i chłopców oraz kobiet i mężczyzn. Najmłodsi mieli do pokonania dwa kilometry. Pozostałe grupy musiały przebiec trasę pięciu kilometrów ścieżkami lasu krutyńskiego między miejscowościami Krutyń – Gałkowo – Krutyński Piecek.  Start zlokalizowany był przy Szkole Podstawowej w Krutyni, meta – na stadionie w Krutyni.

O godzinie 1400 ruszyła najmłodsza grupa uczestników, czyli dzieci w wieku 10 – 12 lat. Pięć minut później do startu przygotowali się uczestnicy w wieku od 13 do 17 lat i trzecia grupa, czyli kobiety i mężczyźni powyżej 17 lat. Najmłodszym uczestnikiem III Krutyńskiego Biegu Niepodległości była jedenastomiesięczna Matylda Nakielska. Mała lekkoatletka pokonała trasę dwóch kilometrów na plecach taty ratownika.

                W tegorocznym biegu wzięło udział pięćdziesięciu siedmiu uczestników. W pierwszej kategorii (10 – 12 lat) na dystansie dwóch kilometrów pierwsze miejsca zajęli: Aleksandra Domurat (12 min) i Krzysztof Pliszka (9 min). W kategorii drugiej (13 – 17 lat) po przebiegnięciu trasy pięciu kilometrów na podium stanęli: Alicja Sobiech (21, 06) i Cezary Nadolny (22,19). Najwięcej osób zgromadził bieg na dystansie pięciu kilometrów w kategorii trzeciej (powyżej 17 lat). Pierwsze miejsca zajęli: Joanna Dulna – Szewielińska z czasem (20, 01) i członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni Sebastian Sobiech, który przebiegł trasę w ciągu 18 min. i 50 sek.

                Po biegu czekała na uczestników ciepła herbata przygotowana przez Państwa Ellen i Sebastiana Schurmann z Restauracji Lilia Wodna w Krutyni oraz przejażdżka na konikach polskich Pana Feliksa Kaczanowskiego z instruktorem jazdy konnej Panią Anną Lesicką. Uczestnicy biegu mogli ogrzać się przy ognisku i upiec kiełbaski. Chętni mogli spróbować swoich sił podczas strzelania do celu z wiatrówek.

Organizatorzy dziękują serdecznie za wspaniałą i miłą atmosferę podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Pragniemy podziękować wszystkim za wspaniałą zabawę i zaangażowanie. Przede wszystkim biegaczom za udział w III. Krutyńskim Biegu Niepodległości i walkę w duchu fair-play. Podziękowania należą się również władzom Gminy Piecki za to, że tak aktywnie wspierają naszą lokalną inicjatywę sportową.

Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się świetnie.

Nie obyło się bez drobnych wpadek, ale niedociągnięcia postaramy się poprawić przy okazji następnych biegów. Zapraszamy mieszkańców Krutyni i okolic na kolejne edycje imprez biegowych w naszej miejscowości.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu  przez Urząd Gminy w Pieckach.

 

 

 
 

Gminne ćwiczenia  

Pożar pensjonatu, poszkodowani ludzie, ewakuacja budynku z takimi kłopotami zmagali się strażacy z gminy Piecki podczas niedzielnych ćwiczeń.

           29. września o godzinie 1230 w miejscowości Krutyń zawyły syreny alarmowe wzywające strażaków ochotników do wyjazdu na ćwiczenia. Manewry odbyły się na terenie Pensjonatu Mazur Syrenka Państwa Salkowskich i Nakielskich. Ogień objął część pensjonatu, w którym przebywało czterech poszkodowanych, w tym dwóch w stanie bardzo ciężkim. Poszkodowanym została udzielona pierwsza pomoc przedmedyczna, a następnie zostali przekazani sanitariuszom z karetek pogotowia oraz śmigłowca sanitarnego.

            Strażacy zbudowali linię ssawną, czerpiąc wodę z pobliskiej rzeki Krutyni. Dodatkowym utrudnieniem była walka z rozprzestrzeniającym się ogniem i ochrona pobliskich budynków mieszkalnych. W rezultacie budynek został ugaszony.

            Po zakończonej akcji Gminny Komendant ZOG ZOSP w Pieckach Mariusz Adamiak oraz Prezes ZOG ZOSP Krzysztof Hanuszewski podsumowali przebieg ćwiczeń. Ogólnie akcja została oceniona pozytywnie mimo pojawiających się małych niedociągnięć i błędów, które w przyszłości będą z pewnością eliminowane.

            Po ćwiczeniach na strażaków uczestniczących w manewrach czekała ciepła grochówka.

 

 

 
 

28.09.2013

Towarzyski mecz piłki nożnej

OSP KRUTYŃ - OLDBOJE PIECKI

1:5

 

Akcja „Sprzątanie Świata - Polska”

w Regionie Wielkich Jezior Mazurskich

 

W tegorocznej akcji „Sprzątania  Świata” wzięło udział sześciu członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej (uczniowie Szkoły Podstawowej w Krutyni) oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni. Celem pracy było sprzątnięcie dna rzeki za młynem wodnym w Zielonym Lasku na głębokości około 3,5 metra. Pomysłodawcą tej inicjatywy był pracownik Mazurskiego Parku Krajobrazowego Maciej Głąbiński. Do akcji przyłączył się Roman Prusiński z firmy kajakowej WODNIAK oraz Alexander Potocki.

Akcja trwała około dwóch godzin, a nurkowie wyciągnęli około 200 litrów szklanych butelek, słoików oraz aluminiowych puszek.

Zadaniem członków MDP była segregacja zebranych i wyciągniętych „śmieciowych skarbów”. Alexandra Potockiego i dh Ewę Dulną podczas nurkowania asekurowali dh Konrad Nakielski i dh Roman Nakielski. Druhowie pomocni byli również podczas wyciągania sieci ze śmieciami.

 
   

EWAKUACJA,

czyli co robią strażacy w szkole


Podstawa prawna:

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 7 czerwca 2010 r.

w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów

Dz.U. Nr 109, poz. 719
§ 17.1. Właściciel lub zarządca obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób będących jego stałymi użytkownikami, niezakwalifikowanego do kategorii zagrożenia ludzi ZL IV, powinien co najmniej raz na 2 lata przeprowadzać praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu.
2. W przypadku obiektów, w których cyklicznie zmienia się jednocześnie grupa powyżej 50 użytkowników, w szczególności: szkół, przedszkoli, internatów, domów studenckich, praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji należy dokonać - co najmniej raz na rok, jednak w terminie nie dłuższym niż 3 miesiące od dnia rozpoczęcia korzystania z obiektu przez nowych użytkowników.
4. Właściciel lub zarządca obiektu powiadamia właściwego miejscowo komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej o terminie przeprowadzenia działań, o których mowa w ust. 1, nie później niż na tydzień przed ich przeprowadzeniem.
 

W dniu 25. września 2013r. na prośbę dyrektora Szkoły Podstawowej w Krutyni Pani Anny Sobiech druhowie Ewa Dulna, Konrad Nakielski i Waldemar Bzura przeprowadzili pogadankę na temat występowania zagrożeń pożarów w budynkach publicznych. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami prawidłowego zachowania podczas wychodzenia z zagrożonego miejsca. Omówiono również drogę ewakuacyjną w budynku szkolnym. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani ze znakami informacyjnymi, które wyznaczają drogę ewakuacyjną w placówce. Druhowie podali przykładowe procedury, których muszą przestrzegać uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki podczas każdej ewakuacji z budynku.

Gdy zabrzmiały trzy bardzo długie dzwonki oznajmujące alarm na terenie szkoły reakcja uczniów, nauczycieli i pracowników oraz osób przebywających na terenie budynku była natychmiastowa. Wszyscy w pospiechu, ale bez paniki opuścili najbliższymi wyjściami ewakuacyjnymi budynek, zebrali się w bezpiecznym miejscu, oddalonym od zagrożenia – na boisku szkolnym.

Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem uczniów i pracowników szkoły oraz zasadami postępowania na wypadek pożaru.

 

 
 

70. RAJD POLSKI

Krutyńscy strażacy na zabezpieczeniu odcinka

specjalnego w Gantach

dh Piotr Kulas

dh Krzysztof Waśkiewicz

dh Paweł Serowik

dh Konrad Nakielski

dh Sebastian Schurmann

 

 
 

Strażacki integracyjny spływ rzeką Krutynią

        W pierwszą niedzielę września członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni wraz z rodzinami uczestniczyli w integracyjnym spływie po rzece Krutyni.  Uczestnicy spływu w ciągu trzech godzin pokonali trasę od Krutyni do Rosochy, aby później spotkać się w Karczmie Zacisze na wspólnym grillowaniu. Miła atmosfera i wspólne rozmowy nie pozwoliły rozstać się strażakom i ich bliskim do późnego wieczora.

Spływ odbył się dzięki ofiarności sponsorów:

  • Małgorzaty i Marka Cesarek
  • Ellen i Sebastiana Schurmann

 

Dyżur na Jeziorze Mokrym

         31. sierpnia w słoneczne sobotnie przedpołudnie członkowie sekcji wodnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni w składzie: dh Konrad Nakielski, dh Roman Nakielski, dh Zygfryd Werner i dh. Ewa Dulna wraz z przedstawicielami WOPRu z siedzibą w Cierzpiętach pełnili dyżur na Jeziorze Mokrym.

        Akcja, zainicjowana przez członków OSP Krutyń i WOPRu, miała na celu dotarcie bezpośrednio do osób wypoczywających nad wodą oraz przekazanie im wiedzy dotyczącej wszelkich zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad akwenami wodnymi.

        Podczas manewrów ćwiczeniowych wykorzystano sprzęt do ratownictwa wodnego oraz łodzie WOPRu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni.

 

 
 

Krutyńscy strażacy na leśnych manewrach

W manewrach wzięli udział:

dh Piotr Kulas

dh Krzysztof Waśkiewicz

dh Paweł Serowik

dh Paweł Jędrzejczyk

Więcej na stronie http://mragowo.wm.pl/167546,Strazacy-na-lesnych-manewrach.html#axzz2c3wEvpi2

Zdjęcia KP PSP Mrągowo

 
   

Ostatnie pożegnanie                   

    

„[…] Kiedy syrena rozbrzmiewa na ulicach naszych wsi i miast,

Usłysz bicie naszych serc,

Które się poświęciły. […]

W terrorze trzęsienia ziemi, furii wody,

piekle pożarów nasze życie niech będzie

Płomieniem, naszą wiarą niech będzie Bóg.

Przez wstawiennictwo świętego Floriana niech się tak stanie.

Amen”.

 3.sierpnia 2013r. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ukcie pożegnano dh Władysława Konachowicza, wieloletniego społecznika z tradycjami strażackimi.  Pogrzeb odbył się na parafialnym cmentarzu w Ukcie. W uroczystości pogrzebowej poza rodziną i najbliższymi uczestniczyli: Wiceprezes ZOW ZOSP RP województwa Warmińsko-Mazurskiego dh Józef Maciejewski, Prezes ZG ZOSP RP w Pieckach dh Krzysztof Hanuszewski oraz członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych w Krutyni i Starych Kiełbonkach.

Dh Władysław Konachowicz pośmiertnie otrzymał Srebrny Medal  Za Zasługi dla Pożarnictwa.

 

 

 
 

SEKCJA WODNA NA ĆWICZENIACH

W piątek 2 sierpnia  na Jeziorze Mokrym odbyły się ćwiczenia początkującej sekcji wodnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni z zakresu ratownictwa wodnego.  Celem ćwiczeń było doskonalenie strażaków, a także przyswojenie wiedzy z zakresu ratownictwa wodnego.  Podczas działań przećwiczono podejmowanie poszkodowanych z wody oraz udzielanie pierwszej pomocy osobom podtopionym.

            W manewrach wzięli udział: dh Ewa Dulna, dh Roman Nakielski, dh Konrad Nakielski i dh Sebastian Schurmann.  Po zakończonej akcji omówiono przebieg ćwiczeń. Podsumowania dokonał prezes OSP Krutyń dh Waldemar Bzura, który ocenił przebieg akcji pozytywnie. Mimo tak dobrej oceny w czasie manewrów pojawiły się małe niedociągnięcia i błędy, które w przyszłości uczestnicy akcji będą eliminować.

 

 

 
 

Wyjazd Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Krutyni

na obóz do miejscowości Kikity

 

 
 

III miejsce

w Gminnych Zawodach  Sportowo-Pożarniczych w Pieckach

 W dniu 30 czerwca 2013 r. w miejscowości Piecki odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w których wzięły udział jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Krutyni, Machar, Nawiad, Piecek i Starych Kiełbonk oraz drużyna kobieca z Machar i Nawiad.

                  Skład naszej drużyny:

dh Roman Nakielski – dowódca

dh Marek Cesarek

dh Mateusz Gorczyca

dh Piotr Kulas

dh Rafał Kulas

dh Mirosław Kulas

dh Daniel Kuprajtys

dh Jacek Radomski

dh Sebastian Sobiech

 

 
 

 

 

 

40 - urodziny druha Mirosława Kulasa

Druh Stanisław Kulas i jego wnuki

 

 
 

 

         „Noc Kupały, Sobótka czy Noc Świętojańska – to pamięć minionych wieków, obyczaj    i obrządek zakorzeniony w mrocznej przeszłości, sięgający prapoczątków naszej kultury”.

 

         W piątkowy wieczór w strugach deszczu, przy dźwięku grzmotu piorunów i rozdzierających niebo błyskawic rozpoczęła się V. Krutyńska Noc Świętojańska. Nad malowniczą rzeką Krutynią wśród unoszących się nad wodą mgieł, świetle ognisk zabrzmiały instrumenty Orkiestry Dętej „Mrongovia” pod batutą kapelmistrza Pana Adama Regiec. Dźwięki znanych melodii rozproszyły deszczowe chmury i ku zadowoleniu wszystkich zgromadzonych na placu gospodarzy i gości ucichł szum spadających kropli deszczu.

         Uroczystość rozpoczęli sygnaliści „Leśna brać” oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krutyni Anny Sobiech    i Pani Dyrektor GOKSiR „Pegaz” w Pieckach Pani Aleksandra Żabińska.

        Wieczór sobótkowy uatrakcyjnił występ zespołu Pieckowianie, który promuje lokalną twórczość kulturalną. Działalność artystyczna zespołu przyczynia się do popularyzacji mazurskiej kultury w naszym regionie. Wspólne śpiewanie aktywizuje społeczność lokalną do pielęgnowania tradycji folkloru mazurskiego.

          Jednakże głównym gwoździem programu był występ uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Krutyni, którzy pod kierownictwem Pani Ewy Dulnej, nauczyciela miejscowej szkoły, już po raz piąty przygotowali obchody nocy świętojańskiej nawiązujące do starego zwyczaju i obrzędu słowiańskiego. W programie znalazły się znane i lubiane polskie piosenki. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Po części artystycznej młodzi artyści wraz ze wszystkimi przybyłymi na uroczystość gośćmi udali się nad rzekę Krutynię, aby wziąć udział w spływie łodziami. W czasie podróży przygrywał i śpiewał znany już gościom zespół Pieckowianie. Po przepłynięciu malowniczego odcinka rzeki ukazało się oczom uczestników unoszące się na falach pływające ognisko a za nimi kawalerowie czekający w wodzie na swoje zbliżające się łodzią - panny. Po występie sygnalistów puściły dziewczęta wianki na wodę, które chłopcy wyławiali z nurtu rzeki. Obrząd nocy świętojańskiej zakończył się szaleństwem kąpania się po raz pierwszy w rzece. Wśród melodii akordeonu, śpiewu i radosnych rozmów powrócono na boisko szkolne, na którym unosiły się dźwięki gitary Pana Grzegorza Piątka i jego wychowanka, ucznia Szkoły Podstawowej w Krutyni, Karola. Zebrani goście przysiedli pod parasolami i w zadumie, przy trzaskającym drewnie ogniska wysłuchali jeszcze romantycznych piosenek zespołu „Pegaz”. Noc wydawała się nie mieć końca, nikt nie chciał opuszczać placu, a chwilami wydawało się, że z każdą wieczorną minutą przybywa coraz więcej gości. O północy ucichło na placu, zgasło ostatnie ognisko i ucichły rozmowy. V. Krutyńska Noc Świętojańska już za nami. 

          Organizatorzy uroczystości: Szkoła Podstawowa w Krutyni, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji             w Pieckach, Ochotnicza Straż Pożarna w Krutyni oraz Stowarzyszenie Przewoźników po Rzece Krutynia PERKUN.         

         W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, lokalnej społeczności, która licznie zaszczyciła swoją obecnością uroczystość V. Krutyńskiej Nocy Świętojańskiej. Szczególne podziękowania składamy Panu Markowi Cesarkowi i Panu Aleksandrowi Potockiemu za przygotowanie sceny oraz lokalnym przedsiębiorcom: Mazur „Syrenka”, PTTK Krutyń, Państwu Wasilewskim oraz Panu Bogdanowi Bzurze.

                                                                                                                       dh Ewa Dulna

                                                                                                                            Maria Grygo

 

 
 

Dzień Dziecka

12. czerwca 2013r. na uczniów Szkoły Podstawowej w Krutyni czekało wiele niespodzianek. Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni już po raz kolejny zorganizowali Dzień Dziecka.

                Do tegorocznych obchodów zaproszono również członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Rucianem – Nidzie, Sekcję Ratownictwa Wodnego, którzy zaprezentowali sprzęt używany podczas nurkowania.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krutyni okrzykami „My Zieloni, my Zieloni nikt nas nigdy nie przegoni” zainaugurowali  rozpoczęcie rywalizacji sportowych. Cztery grupy: Zieloni, Niebiescy, Czerwoni i Żółci w siedmiu kategoriach sportowych dzielnie walczyli o wysokie noty. Każdy zespół mógł liczyć na dodatkowe punkty zdobyte przez opiekunów, którzy śmiało walczyli podczas sztafety, zwijania węży strażackich oraz na torze przeszkód.

                  Gwoździem programu Dnia Dziecka była przejażdżka wozem strażackim, którą nie przegapiło żadne dziecko.

                  Po atrakcjach tego dnia  uczestnicy obchodów Dnia Dziecka mogli odpocząć przy ognisku. Na dzieci czekały dodatkowe zimne napoje oraz dodatkowe niespodzianki w postaci słodyczy i lodów. Każde dziecko mogło samodzielnie upiec kiełbaskę.                       

                 Dh Waldemar Bzura Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni oraz Anna Sobiech Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krutyni składają serdeczne podziękowania sponsorom: 

 Małgorzacie i Markowi Cesarek

  Ellen i Sebastianowi Schurmann

 Sarah i Konradowi Nakielskim

 Aleksandrowi Potockiemu

 Stowarzyszeniu Przewoźników po Rzece Krutynia PERKUN  

Prezes OSP Krutyń Waldemar Bzura oraz opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ewa Dulna dziękują druhom Marcinowi Opalach i Patrykowi Kryspin z OSP Ruciane - Nida oraz Szkole Nurkowania Mazury Diving Piotra Przystawika za pomoc w realizacji Dnia Dziecka.

 

 
 

Wyniki konkursu plastycznego

„Las, zwierzęta, woda – straż pożarna ratuje przyrodę”

-  III edycja 2013

 

Na konkurs  „Las, zwierzęta, woda – straż pożarna ratuje przyrodę”

wpłynęły 158 prac.

Sponsorzy nagród:

Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej przy FOWJM w Giżycku

Ochotnicza Straż Pożarna w Krutyni

Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni

       Nagrodzono dwanaście prac w trzech kategoriach wiekowych przyznając pierwsze, drugie, trzecie miejsce oraz trzy nagrody specjalne prezesa i naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni oraz dyrektora Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Przyznano dodatkowo 14 wyróżnień.

Jury oceniło prace w kategoriach wiekowych:

 

  klasa „0” , klasy 1-3 i klasy 4-6. 

Nagrodę specjalną Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni otrzymał

Adrian Nikel Kl. III, Szkoła Podstawowa w Woźnicach

Nagrodę specjalną Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni otrzymał

Hubert Kręciewski Kl. II, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rucianem-Nidzie

 Nagrodę specjalną Dyrektora Mazurskiego Parku Krajobrazowego otrzymała

Emilia Pisiak kl. II, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Rucianem-Nidzie

 

Klasa "0" 

I -  miejsce równorzędne:

Julia Lisek lat 6, Szkoła Podstawowa w Nawiadach.

Hanna Kulig lat 6, Szkoła Podstawowa w Krutyni.

II -  miejsce:

Maksymilian Życki lat 7, Szkoła Podstawowa w Nawiadach.

III – miejsce równorzędne:

Anna Kopytek lat 6, Szkoła Podstawowa w Liskach im. Ks. Jerzego Popiełuszki

Julia Jankowska lat 7, Szkoła Podstawowa w Nawiadach. 

 

Klasy I-III

 

I -  miejsce:

Roksana Sadłowska kl. III, Zespół Szkół Nr 4 w Mrągowie.

II -  miejsce:

Błażej Kozłowski kl. III, Szkoła Podstawowa w Woźnicach.

III -  miejsce:

Adam Serowik kl. I, Szkoła Podstawowa Krutyni. 

 

Klasy IV-VI

 

I - miejsce:

Wiktoria Kutyłowska kl. V, Szkoła Podstawowa w Trzonkach.

II - miejsce równorzędne:

Aleksandra Łukasik kl. V, Zespół Szkół Nr 4 w Mrągowie.

Michał Ziółkowski kl. V, Zespół Szkół Nr 4 w Mrągowie.

 

III – miejsce:

Aleksandra Skrocka kl. VI Szkoła Podstawowa w Krutyni.  

 

 Przyznano wyróżnienia: 

Klasa „0”

 Zuzanna Chodkowska lat 6, Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach.

Kacper Gałązka lat 6, Szkoła Podstawowa w Nawiadach.

Julia Schurmann lat 6, Szkoła Podstawowa w Krutyni. 

Klasy I-III

 Michał Kuliś kl. I, Zespół Szkół w Bożem.

Katarzyna Podrażka kl. II, Szkoła Podstawowa w Dłużcu.

Zuzanna Jędrzejczyk kl. II, Szkoła Podstawowa w Hejdyku.

Michaela Rudnik kl. III, Szkoła Podstawowa w Krutyni. 

Klasy IV-VI

Lidia Pacek kl. V, Zespół Szkół Nr 4 w Mrągowie.

Paweł Poreda kl. IV, Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach.

Szymon Samsel kl. VI, Szkoła Podstawowa w Krutyni.

Marcin Banach kl. IV, Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Liskach.

Michał Kołodka kl. IV, Szkoła Podstawowa Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie

Zofia Zdunko kl. IV, Szkoła Podstawowa w Kosewie.

Patrycja Prajs kl. VI, Szkoła Podstawowa w Krutyni.

 

Prace laureatów oraz wyróżnionych uczestników III edycji konkursu plastycznego „Las, zwierzęta, woda – straż pożarna ratuje przyrodzie” będzie można obejrzeć w Muzeum Przyrodniczym w Krutyni od czerwca 2013r.

Laureatom i osobom wyróżnionym gratulujemy!

 

 

 

III STRAŻACKA AKCJA SPRZĄTANIA DNA RZEKI KRUTYNI ZAKOŃCZONA

 

W tegorocznej akcji również uczestniczyli strażacy ochotnicy z OSP Krutyń.

W sobotę 11 maja odbyła się III Strażacka Akcja Sprzątania Rzeki Krutyni, którą zorganizowali Burmistrz Miasta i Gminy Ruciane – Nida, Grupa Wodno – Nurkowa OSP RW Ruciane – Nida oraz Szkoła Nurkowania Mazury Diving Piotra Przystawika. Sprzątanie rzeki odbyło się na trasie Zielony Lasek – Ukta. Szlak podzielony został na trzy odcinki: Zielony Lasek – Rosocha, Rosocha – Wojnowo i Wojnowo – Ukta. Do realizacji tegorocznej akcji zostali zaproszeni również członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni.

Strażacy OSP Krutyń w składzie: dh Waldemar Bzura, dh Zygfryd Werner, dh Piotr Kulas, dh Krzysztof Waśkiewicz, dh Elżbieta Dulna oraz Olaf Grzeszczyk – ratownik WOPR Piecki wraz z druhami z OSP Ukta i OSP Ruciane – Nida asekurowali piętnastu płetwonurków na pierwszym odcinku rzeki, czyli na trasie Zielony Lasek – Rosocha. Po raz pierwszy dwóch członków naszej straży dh Ewa Dulna i dh Roman Nakielski nurkowali po śmieci w nurcie rzeki Krutynia.

Na dnie rzeki Krutynia znaleziono wiele „skarbów” między innymi: sieci, buty, telefony komórkowe, okulary przeciwsłoneczne i garnki, ale przeważały butelki i puszki po napojach alkoholowych.

                                                                                                                                                          

 
 

 

 

 
 

      „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”

Wszechmogący, wieczny Boże,

przez wstawiennictwo świętego Floriana,  męczennika,

daj nam stłumić płomienie naszych namiętności i zachowaj nas od pożarów”.

 

4 maja 2013 r. w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ukcie odprawiono Mszę Św. z okazji obchodów Dnia Strażaka. Mszę Św. w intencji druhen, druhów oraz ich rodzin celebrował ks. proboszcz Waldemar Sawicki, który podziękował strażakom w imieniu mieszkańców parafii Ukta za „odpowiedzialny obowiązek”. Proboszcz w kazaniu podkreślił, iż ważna jest odwaga w niełatwej i niebezpiecznej służbie strażackiej oraz przybliżył postać św. Floriana, jego heroiczne życie i męczeńską śmierć. Po Mszy Świętej nastąpiło błogosławieństwo strażaków.

W nabożeństwie uczestniczył poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni oraz przedstawiciele dwóch zaprzyjaźnionych Ochotniczych Straży Pożarnych w Krutyni i Ukcie, jak również zaproszeni goście, rodziny i znajomi strażaków.

            Tegoroczne obchody Dnia Strażaka były przede wszystkim bardzo szczególne dla druha Stanisława Wieczorka, który w tym roku obchodził pięćdziesiąte urodziny. Należy również wspomnieć, iż dh Stanisław większą część swojego życia spędził pełniąc służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni.

            Podziękowania i życzenia imieninowe podczas obchodów Dnia Strażaka druhowie złożyli ks. proboszczowi Waldemarowi Sawickiemu, który współpracuje z jednostkami na terenie parafii Ukta oraz Prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni Waldemarowi Bzurze.

                Tradycyjnie po mszy strażacy udali się na parafialny cmentarz, by tam oddać honory i cześć zmarłym strażakom oraz zapalić symboliczny znicz.

                                                                                                                                                   dh Ewa Dulna

 
     

  

 

XII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN
OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH GMINY PIECKI
Nawiady, 3 maja 2013 r.

 OSP Krutyń

III miejsce

 

 

  

 

 

AKCJA PŁAZY 2013

      Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej już po raz drugi uczestniczyli w Wiosennej Akcji Ratowania Płazów, którą zainicjował pracownik Mazurskiego Parku Krajobrazowego Maciej Głąbiński. Druhowie: Waldemar Bzura, Feliks Kaczanowski, Konrad Nakielski oraz druhna Ewa Dulna w dniu 24. kwietnia zaangażowali się w budowę ogrodzenia ochronnego nad Jeziorem Krutyńskim przy drodze wiodącej do miejscowości Krutyń. W akcji poza członkami OSP i MDP wzięli również udział uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Krutyni, pracownicy Nadleśnictwa Strzałowo i Leśnictwa Krutyń, policjanci z Posterunku Policji w Pieckach oraz Służba Drogowa. Akcja potrwa do połowy czerwca. Jak co roku mamy nadzieję, że uratujemy tysiące żab, ropuch i innych płazów.

 

 
 

 
 

 

W dniu 10.04.2013 r. odbyła się inspekcja gotowości operacyjnej

w OSP Krutyń, przeprowadzona przez przedstawicieli      

Komendy Powiatowej PSP w Mrągowie

W inspekcji brali udział druhowie:

dh. Piotr Kulas

dh. Konrad Nakielski

dh. Paweł Serowik

dh. Marcin Czajka

dh. Sebastian Schurmann

dh. Paweł Jędrzejczyk

dh. Rafał Kulas

 

 
 

 
 

Przekazanie sprzętu ratownictwa lodowego

nad Jeziorem Krutyńskim

 

                24 marca 2013 r. strażacy tworzącej się sekcji wodnej OSP Krutyń przeprowadzili ćwiczenia nad Jeziorem Krutyńskim. Przy użyciu specjalistycznych sani lodowych doskonalili umiejętności związane z podejmowaniem poszkodowanego, który znalazł się pod wodą na skutek załamania się pokrywy lodowej.

                Dzięki konstrukcji sanie lodowe nadają się zarówno na zbiorniki pokryte warstwą lodu, jak i akweny niezamarznięte. Sanie posiadają zamknięte komory wypełnione powietrzem, dzięki nim są niezatapialne. Wyposażone są w wiosła z okuciami metalowymi, bosak teleskopowy, linę asekuracyjną na bębnie o długości 100 m oraz specjalne rylce do wbijania się w lód w celu poruszania się po lodzie. Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej podczas pokazowych ćwiczeń pracowali w suchych skafandrach.

                Sprzęt do ratownictwa wodnego i lodowego zakupiono głównie dzięki wsparciu Fundacji na Rzecz Ochrony Przyrody i Krajobrazu Mazurskiego Parku Krajobrazowego i Dorzecza Krutyni.  Na ręce Przewodniczącego Zarządu Fundacji dr Jerzego Kruszelnickiego prezes OSP Krutyń Waldemar Bzura i prezes ZOG ZOSP RP w Pieckach Krzysztof Hanuszewski złożyli podziękowania. Dodatkowo sponsorami sprzętu są Nadleśnictwa – Mrągowo oraz Strzałowo.

Ćwiczenia pokazowe mieszkańcom Krutyni i okolic zaprezentowali:

dh Sebastian Schurmann

dh Marek Cesarek

dh Konrad Nakielski.

 

 

 

 
 

Dzień Kobiet w ZOW ZOSP RP w Olsztynie

       „Baba na strażaka, czyli jak przełamać stereotyp Polaka” pod takim tytułem, 8 marca w Olsztynie w sali sesyjnej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, odbyła się dysputa zorganizowana przez Grzegorza Matczyńskiego dyrektor ZW OW ZOSP RP Woj. Warmińsko-Mazurskiego.
Podczas spotkania referaty przedstawiły: Anna Ogrodowczyk z OSP Spytkowo, Jolanta Kozłowska z OSP Dobre Miasto, Milena Rutkowska z OSP Wielbark, Elżbieta Bańka z OSP w Rogóżu, Wioleta Piekutowska z OSP Dobre Miasto, Ewa Dulna z OSP Krutyń. A także: Andrzej Abako z ZOW ZOSP RP Woj. Warmińsko-Mazurskiego i Grzegorz Matczyński.

      Każda z wyżej wymienionych osób przedstawiła wywód nt. swojej „codziennej” pracy na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych. Druhna OSP Krutyń Ewa Dulna opisała rolę kronikarza w jednostce. Był to zabawny wywód po którym otrzymała gromkie brawa, a na stronie ZOW ZOSP RP w Olsztynie pojawił się wpis: „Referat druhny Ewy, członka OSP Krutyń był ciekawym wywodem o kronikarzach od dawnych czasów do dnia dzisiejszego, o zmieniających się technikach pracy, ale ciągle tym samym ważnym przesłaniu i roli w utrwalaniu czasu. Kobieta kronikarz w przeprowadzonym wywodzie okazała się niezastąpiona”.

      Ukoronowaniem tak ważnego dnia było wręczenie małych figurek według wzoru BAB PRUSKICH, które zostały przemalowane na Baby – strażaczki, które w rękach trzymają topór.   

      Na konferencję przybyli m.in.: Teresa Tiszbierek - wiceprezes ZG ZOSP RP, Joanna Glezman - pełnomocnik Marszałka ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, Irena Petryna, Stanisław Mikulak - członek Głównej Komisji rewizyjnej oraz ZOW ZOSP RP Woj. Warmińsko-Mazurskiego oraz przedstawiciele ZHP, PCK, Mirosław Rutecki - z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP, prezesi OSP.

 

 
 

Rajd narciarski

23. lutego 2013r. Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze” już po raz drugi zorganizowała rajd narciarski pod hasłem „Narty biegowe, czyli aktywny sposób na zimę”. W tegorocznym rajdzie nie zabrakło członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej jak i starszych z OSP w Krutyni oraz mieszkańców wsi Krutyń.                       W przedsięwzięciu wzięło udział około stu osób z terenu gmin Orzysz, Pisz, Ruciane – Nida i Piecki.

W miejscowości Wygryny odbył się wyścig narciarski w dwóch kategoriach – mężczyzn i kobiet oraz rajd rekreacyjny dla osób, które po raz pierwszy założyły narty. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła mieszkanka wsi Krutyni Joanna Dulna – Szewielińska, która trasę trzech kilometrów pokonała w czternaście i pół minuty. W pierwszej dziesiątce znalazły się druhny Elżbieta i Ewa Dulne.

W wyścigu startowali również Hubert Grygo członek MDP oraz Maria Grygo.

 

 

 

Turniej warcabowy

15. lutego 2013r. w Ośrodku Kulturowo – Przyrodniczym „Mazurska Stodoła” w Krutyni  odbył się gościnnie turniej warcabowy o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ruciane – Nida. W grze wzięły udział trzy zespoły czteroosobowe, w tym dwie drużyny z terenu gminy Ruciane – Nida i jedna z terenu gminy Piecki. W skład grupy z gminy Piecki weszło dwóch członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Krutyni: Katarzyna Domurat i Szymon Skrajny.

W kategorii gry zespołowej:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Ukcie;

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Ruciane – Nidzie;

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Krutyni.

Najlepszymi indywidualnymi graczami zostali:

I miejsce – Jakub Krzynówek – Szkoła Podstawowa  nr 1 w Ruciane – Nidzie

II miejsce – Adam Grala – Szkoła Podstawowa w Ukcie

III miejsce – Emilia Krasowska -  Szkoła Podstawowa w Ukcie

Organizatorem turnieju był Pan Stanisław Grala – Sołtys wsi Gałkowo, który w porozumieniu z Burmistrzem Rucianego – Nidy ufundował puchary i medale. Sponsorami nagród i współorganizatorami byli: Mazurski Park Krajobrazowy, Ochotnicza Straż Pożarna w Krutyni.

                                                                                                                    dh Ewa Dulna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                               

Ferie zimowe

Ochotnicza Straż Pożarna w Krutyni przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Krutyni oraz wsparciu finansowym otrzymanym z Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pieckach zorganizowała cztery dni ferii zimowych w Krutyni.  Celem zimowiska dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Krutyni oraz uczniów szkoły podstawowej było:

- Poznanie zasad zdrowego stylu życia;

- Uzyskanie wsparcia w sytuacjach trudnych;

- Poznanie zasad przestrzegania higieny;

- Uczestniczenie w alternatywnych formach spędzania wolnego czasu – zabawa bez alkoholu, narkotyków

  oraz innych środków odurzających;

- Zrozumienie ogólnych zasad i norm współżycia społecznego;

- Poznanie podstawowych zasad pierwszej pomocy przedmedycznej.

      W zimowisku wzięły udział dzieci oraz młodzież w wieku od 9 do 17 lat z różnych środowisk społecznych. Podczas trzech spotkań przeprowadzono zajęcia teoretyczne i praktyczne związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej podczas ratowania osób trzecich na lodzie, samo ratowania na lodzie oraz ratowania poszkodowanych w wypadkach samochodowych, rowerowych oraz innego rodzaju wypadkach.  Zajęcia z ratownictwa przeplatane były zajęciami profilaktycznymi związanymi z nadużywaniem alkoholu, środków odurzających oraz narkotyków twardych i miękkich. Prowadzący zajęcia często podkreślali, iż spożywane wyżej wymienione substancje są bardzo często bezpośrednią przyczyną wielu wypadków związanych z przebywaniem na lodzie, czy podczas kierowania pojazdem. Uczestnicy zimowiska mogli również dokładnie obejrzeć samochody ratowniczo – gaśnicze należące do OSP Krutyń, przebrać się w ubiór ochronny strażaków i przez moment pokierować upozorowaną akcją ratowniczą.

      Podczas ferii zorganizowano kulig oraz bieg narciarski. W biegu uczestniczyło trzech członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, dwóch członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni oraz nauczyciel Szkoły Podstawowej w Krutyni. Dzieci, młodzież, rodzice i strażacy w trakcie kuligu mogli odpocząć oraz ogrzać się przy ognisku zorganizowanym przez właścicieli i pracowników Domu Myśliwskiego w Gałkowie.

      Jeden dzień ferii zorganizowany został przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Krutyni. Podczas tego dnia uczestnicy zimowiska mogli przyrządzić zdrowy i wartościowy posiłek pod okiem kucharza z Domu Myśliwskiego w Gałkowie.

      Do realizacji tematyki związanej z pierwszą pomocą podczas ratowania na lodzie zaproszono strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Rucianem – Nidzie. Szkolenie poprowadził dh Marcin Opalach.

                Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pieckach dofinansowała zakup fantoma na potrzeby szkolenia dzieci, młodzieży oraz członków MDP i OSP z pierwszej pomocy przedmedycznej.

                                                                                                                                                dh Ewa Dulna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Walne zebranie
sprawozdawcze przeprowadzone
w dniu 12.01.2013 r.

                 Początek roku to okres podsumowania przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Piecki pracy za miniony rok.   Na spotkaniu w dniu 12 stycznia 2013 r. w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej podsumował rok 2012.  W trakcie spotkania dh Waldemar Bzura przedstawił szczegółowe sprawozdanie z działalności straży. Dh Stanisław Wieczorek podsumował działalność Komisji Rewizyjnej.  Członkowie OSP udzielili absolutorium Zarządowi.

               

                 Podczas spotkania wręczono listy gratulacyjne dh Elżbiecie Dulnej, dh Ewie Dulnej,dh Piotrowi Kulasowi, dh Krzysztofowi Waśkiewicz, dh Pawłowi Serowik, dh Marcinowi Czajka, dh Pawłowi Jędrzejczyk, dh Sebastianowi Schurmann,  dh Romanowi Nakielskiemu,  za zaangażowanie w życie strażackiej rodziny oraz aktywnej pracy na rzecz rozwoju społeczności lokalnej.

               Również otrzymali odznaki za wysługę lat: dh Stanisław Kulas - 40 lat, dh Władysław Konachowicz - 40 lat, dh Waldemar Bzura - 40 lat, dh Władysław Cesarek - 30 lat, dh Feliks Kaczanowski - 25 lat, Sławomir Samsel - 25 lat, Rafał Kulas - 25 lat, dh Konrad Nakielski - 10 lat, dh Paweł Jędrzejczyk - 5 lat, dh Daniel Kuprajtys - 5 lat, dh Wioletta Waśkiewicz - 5 lat.

 

Po zbilansowaniu pracy strażaków odbył się symboliczny poczęstunek i strażacka zabawa.

 

Podczas spotkania swoją obecnością zaszczycili nas:

 

Pani Agnieszka Kurczewska - wójt Gminy Piecki;

Dh Krzysztof Hanuszewski – prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pieckach;

Dh Mariusz Adamiak - komendant Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Pieckach, prezes OSP Nawiady;

mł. kpt. Mieczysław Bors – Komenda Powiatowa PSP w Mrągowie;

Pan Andrzej Brodzik – Przewodniczący Rady Gminy w Pieckach;

Pan Leszek Krysiak – sołtys wsi Krutyń, Z – ca Przewodniczącego Rady Gminy w Pieckach;

Dh Grzegorz Tomczak  – członek Zarządu oddziału Gminnego ZOSP RP w Pieckach, naczelnik OSP Nawiady;

Dh Grzegorz Nadolny - prezes OSP Ukta;

Dh Maksymilian Grudziądz - naczelnik OSP Ukta;

Pani Anna Sobiech – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krutyni;

Pan Włodzimierz Jankowski - dyrektor Mazurskiego Parku Krajobrazowego

Ks. Proboszcz Waldemar Sawicki oraz strażacy zaprzyjaźnionej jednostki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ukcie.